تبلیغات
فریدونکنار - لنگرگاه - گفتگو با احمد اکبری و نحوه تغذیه ایشان!

صفحه نخست | آرشیو مطالب | ارتباط با ما | ایمیل مدیر | هواشناسی فریدونکنار | دانلود آهنگ های مازندرانی | RSS

.:: فریدونکنار - لنگرگاه ::.

موضوعات

لینک دوستان


 پرورش شترمرغ

شرکت فرازجم کناره
تهیه ، نصب ، راه اندازی ، تعمیر و نگهداری انواع آسانسورها و پله برقی
09119114193

کافینت کامتل
ارائه دهنده اینترنت پر سرعت
به صورت وایرلس و ای دی اس ال
01125660000
کافینت پاسارگاد
اینترنت پر سرعت را با ما تجربه کنید
به صورت وایرلس و با کیفیت بالا
01125669003

آرشیو ماهیانه
هفته چهارم اسفند 1390
هفته دوم آبان 1390
هفته چهارم مهر 1390
هفته چهارم شهریور 1390
هفته چهارم مرداد 1390
هفته دوم مرداد 1390
هفته اول مرداد 1390
هفته چهارم تیر 1390
آرشیو کامل

آمار بازدید

نویسندگان :  میهن پرست

آمار وبلاگ :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین به روز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :


پیام مدیریت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازدیدكننده گان عزیز لنگرگاه. متاسفانه به سبب مسدود شدن دامنه اصلی وبلاگ به دلایل نامعلوم، از دامنه www.langargah.ir جهت دستری به لنگرگاه استفاده نمایید . با تشکر

گفتگو با احمد اکبری و نحوه تغذیه ایشان!


اگر از مطالب پیشین همراه ما بوده باشید حتما گفتگویمان با آقای اکبری را در رابطه با کتاب هایشان خواندید و این بار گفتگویی در رابطه با نحوه تغذیه ایشان ترتیب داده ایم چرا که ایشان به گفته خودشان یک گیاهخوار و خوامخوار هستند!

آقای اکبری

آقای اکبری الگویشان را آرشاویر در آوانسیان می دانند. آرشاویر در آوانسیان را می توان به عنوان یکی از اولین خام خوارن ایرانی دانست. او با پختن و تغییر شکل هر نوع غذا مخالف بود و غذای پخته را غذای مرده مینامید.وی اعتقاد داشت علم پزشکی در خواص مواد غذایی و درمان بیماریها دچار اشتباهات بزرگی شده است. همچنین اعتقاد داشت طبیعت برای تمامی موجودات از جمله انسانها غذا را آماده قرار داده است و انسان با پختن غذاها باعث بیماریهای زیادی برای خود می شود.

در ادامه مطلب همراه باشید با تصاویر و گفتگویی جالب در این زمینه ...


ادامه:

جناب آقای اکبری، لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید چه نوع غذایی را مصرف می کنید؟ و چه تفاوتی با غذاهای دیگران دارد که در سرمای زیر صفر درجه زمستان هم پوشش تابستانی به تن دارید و احساس سرما نمی کنید؟


بنده در اسفندماه سال 1312 در فریدونکنار متولد شدم و به ایرانی بودن خود و همچنین زادگاهم افتخار می کنم. الان بیش از 50 سال است که خام گیاهخوارم و لب به گوشت، چای، نوشابه هایی از خانواده کولاها و قند و شکر سفید نزده ام و در طول این مدت بیمار نشده ام و دارو مصرف نکرده ام.

ناهار مرا برنج قهواه ای (سبوس دار) و شام مرا جوانه گندم با مغز گردو تشکیل می دهد و صبحانه ام در تمام فصول سال شیر یخ زده با خرما و یا عسل و نان قهوه ای سبوس دار می باشد و به نظرم به همین دلیل است که سرما در من اثری ندارد و شهروندانم در سردترین روزهای زمستان من را با همان پوششی می بینند که در روزهای گرم تابستان بر تن دارم و در فصل زمستان در اتاقم وسیله گرم کننده وجود ندارد.

گوشت که غذای اصلی 95% مردم کره زمین است چه زیانی می تواند برای مصرف کننده ایجاد کند که شما از خوردن آن پرهیز می کنید؟ دیگر آینکه شما علاوه بر گوشت، چای، کولاها، قند و شکر معمولی از برنج سفید هم استفاده نمی کنید! لطفا علت آن را بیان کنید.

بنده معتقدم خداوند انسان را گوشتخوار خلق نکرده و ساختمان فیزیکی بدن انسان هم برای گوشتخواری ساخته نشده است، زیرا انسان همانند جانوران گوشتخوار، چهار دندان نیش مانند در آرواره ندارد تا گوشت را با آن تکه پاره کند.

از طرفی اسیدی که باعث هضم غذا می شود، در معده جانوران گوشتخوار بیشتر از جانوران گیاهخوار می باشد که انسان هم از نظر طبقه بندی علمی در دسته دوم قرار دارد.

همچنین طول روده جانوران گوشتخوار کوتاهتر از جانوران گیاهخوار می باشد تا گوشت را که غذای صقیل و دیرهضمی است، زودتر هضم کند زیرا از خاصیت گوشت این است که باید زود هضم شود.

علاوه بر این ها جانوران گوشتخوار آب را با زبان می لیسند که تا از حرارت بیش از حد زبان خود را که از گوشتخواری ناشی می شود را بکاهند در صورتی که حیوانات گیاهخوار آب را قورت می دهند، زیرا گیاهخواری ایجاد حرارت نمی کند. عده ای بر این باورند که بدن انسان نیاز به پروتئین حیوانی دارد اما باید بدانند که در اشتباه هستند، زیرا حیوانات گیاهخوار بدون آنکه از پروتئین حیوانی بهره ببرند بمراتب نیرومندتر و مقاوم تز از جانوران گوشتخوار هستند. برای مثال یک شیر و یا ببر و پلنگ هیچگاه قدرت و توانایی اسب یا شتر ندارند.


آقای احمد اکبری و گیاهخواری!

آقای احمد اکبری و گیاهخواری!

آقای احمد اکبری و گیاهخواری!


آقای احمد اکبری و گیاهخواری!

آقای احمد اکبری و گیاهخواری!

آقای احمد اکبری و گیاهخواری!اما پرسیده بودید چرا از برنج سفید هم استفاده نمی کنم؟ زیرا 60 درصد املاح معدنی برنج از قبیل فسفور، پتاسیم، گوگرد، سدیم، منیزیم، کلسیم، آهن و منگنز را که در سبوس نرم وجود دارد از برنج جدا می کنند و همچنین 40 درصد آن را که حاوی نشاسته و ویتامین A  و B است را با آبکش کردن برنج از بین می برند و در نتیجه می ماند موادی فاقد ارزش غذایی. جالب است بدانید در بیشتر مناطق دنیا و حتی در چین و هند که از تولیدکنندگان اصلی برنج هستند هم سعی می شود برنج را آبکش نکنند و اغلب از برنج سبوس دار استفاده می کنند.

متاسفانه چون تهیه برنج سبوس دار برایم مقدور نمی باشد از اینرو برنج سفید مصرفی روزانه خود را با دو قاشق غذاخوری سبوس نرم مخلوط می کنم تا از نظر املاح معدنی و ویتامین ها غنی شود و بعد آن را به صورت کته مصرف می کنم.

چه تفاوتی بین تغذیه خام خواران و گیاهخواران وجود دارد؟ و چه انگیزه ای شما را بر آن داشت تا به گیاهخواری رو بیاورید؟

خام خواران بر این اعتقادند که هیچ کار خداوند بدون دلیل و حکمت نیست و انسان ها حق ندارند در مواد غذایی که خداوند به منظور ادامه حیات در اختیارشان قرار داده است دستکاری کنند و به همین دلیل غذایی را که با آتش پخته شود و ریشه خونی داشته باشد را مصرف نمی کنند.

یک فرد خام خوار نیاز به آشپزخانه ندارد اما گیاهخواران هم همچون گوشتخوارن از غذاهای پخته شده استفاده می کنند منتها با این تفاوت که از گوشت استفاده نمی کنند. برای افرادی که از گوشت استفاده می کنند، بیشتر مزه غذا مطرح است اما برای افراد خام خوار و گیاهخوار، خواص و کیفیت غذا ارزش بیشتری دارد.

اما پرسیده بودید که که چه انگیزه ای مرا بر آن داشت تا به خام گیاهخواری روی بیاورم؟

در پاسخ باید بگویم که انگیزه سالم بودن و سالم زیستن و مراجعه نکردن به موسسات درمانی دوست من. ما در عصری زندگی می کنیم که از هر سو بیماری های نو ظهور به انسان حمله  می کند و به همین دلیل ترجیح می دهم که با مصرف غذاهای طبیعی و سالم از زندگی لذت بیشتری ببرم.

شما که معتقدید خداوند انسان را گیاهخوار به جهان آفرید پس چطور شد که همین انسان به گوشتخواری روی آورد؟ آیا نهضت خام خواری و گیاهخواری پدیده عصر جدید می باشد؟ یا ریشه در تاریخ گذشته ما دارد؟

میلیون ها سال پیش که انسان های اولیه در غارها زندگی می کردند، غذای آنها را گیاهان و غلات و میوه تشکیل می داد که به وفور در دشت و صحرا و روی درختان روییده می شد. اما به دلیل وقوع آتشفشان های متعدد و طولانی، گیاهان و درختان به خاکستر تبدیل می شدند و انسان های اولیه هنگامی که برای تهیه غذا از غارها بیرون می آمدند همه جا را سوخته و خاکستر شده می دیدند و به ناچار برای رفع گرسنگی به لاشه های سوخته جانوران حمله ور می شدند.

قرن ها بعد که دوباره چرخه طبیعت به حالت اولش بر می گشت اما انسان های غارنشین که دیگر به گوشتخواری عادت کرده بودند به سراغ گیاه و میوه نمی رفتند و غذای خود را از گوشت جانوران عظیم الجثه تهیه می کردند که متاسفانه این شیوه تغذیه نادرست تا به امروز هم ادامه دارد.

اما پرسیده بودید که پدیده گیاهخواری مربوط به عصر جدید است یا ریشه در تاریخ چندین هزار ساله دارد؟

در پاسخ باید عرض کنم روش فعلی خام خواری به عصر فعلی مربوط می شود و پایه گذار آن در ایران آرشاویر در آوانسیان می باشد که حدود 50 سال پیش این نهضت را در ایران بنا نهاد و اعضای آن با تغذیه سالم و طبیعی، زندگی سرشار از شادی و نشاط خود را ادامه می دهند.

این کانون در ابتدای تاسیس در خیابان کریم خان شمالی (میدان کامکار) واقع شده بود و در آغاز تشکیل مورد اعتراض نظام پزشکی و انستیتو تغذیه ایران قرار گرفت و کار به مراجع قضایی کشیده شد تا اینکه اعضای آن از موسس انجمن (آوانسیان) حمایت کردند و برای مثال خانمی که با خام خواری سرطان پستانش درمان شده بود، با ارائه مدارک لازم به دادگاه از محکومیت باقی اعضای انجمن خام خواران جلوگیری به عمل آوردند و حکم بر برائت موسس آن صادر گردید و احداث چنین انجمنی را بلامانع اعلام کردند.

اما گیاهخواری ریشه در تاریخ قرن ها پیش ما دارد و افراد مشهور و صاحب نامی چون سقراط، فیثاغورث فیلسوف و ریاضی دان یونان باستان، ابن سینا پزشک نامدار ایرانی، ابوالعلا معری شاعر نابینای عرب، تولستوی نویسنده معروف روس، ژان ژاک روسو نویسنده برجسته فرانسوی و مهاتما گاندی رهبر مبارزان استقلال طلب هند از گیاهخواران بودند و از خوردن گوشت خودداری می کردند. همچنین از فرمایشات امام علی (ع) است که می فرمایند: "شکم های خود را گورستان حیوانات نسازید"

اگر خاطره ای از خام خواری و یا گیاهخواری خود دارید لطفا آن را برای خوانندگان ما شرح دهید.

دو خاطره جالب دارم دوست من؛ خاطره اول اینکه در فصل زمستان بود و آقایی از من پرسید: شما با این سن و سال و در این سرمای صفر درجه، با پیراهن تابستانی و بدون کت و شلوار احساس سرما نمی کنید؟

من هم در جواب گفتم: چون گوشتخوار نیستم احساس سرما نمیکنم.

طرف گفت: چه بیماری دارید که از خوردن گوشت پرهیز می کنید؟

خندیدم و گفتم: شما که یک جوان سالم هستید با پوشیدن کاپشن و بلوز، تحمل سرما را ندارید! پس من اگر بیماری داشته باشم چگونه می توانم سوز سرما را تحمل کنم؟! نه دوست عزیز، بنده چیزی حدود 50 سال است که بیمار نشده ام و پول دارو درمان نداده ام، زیرا گیاهخوارم ...

خاطره دوم اینکه در مجلسی با آقا و خانمی که دو فرزند 10 و 3 ساله داشتند آشنا شدم. هنگام شام وقتی میزبان غذاها را روی میز چید، دختر 3 ساله به بطری نوشابه کولا اشاره کرد و گفت: بابا از این می خوام.

پدر بلافاصله لیوان خالی را پر از نوشابه گازدار کرد و به دست کودک داد و او نیز مشغول خوردن شد. حقیر که با حیرت صحنه را نظاره می کردم به پدر گفتم: چرا یک لیوان نوشابه گازدار که نمی دانید چطور تهیه شده به طفلتان می خورانید؟ ایا می دانید چقدر برایش ضرر دارد؟

در جوابم گفت: آخر می دانم اگر ندهم لج می کند.

گفتم: لج او برای شما دردسر آورتر است یا خدا ناکرده بیماری او؟

خندید و گفت: چه کار می شود کرد آقا، بچه است دیگر ...

متاسفانه پدر حاضر نبود کودک 3 ساله اش به خاطر نوشیدن نوشابه بی خاصیت لج کند اما حاظر بود سلامتی اش به خطر بیافتد و این در حالی بود که دخترک از عینک ته استکانی هم اسفاده  می کرد!

و اما سوال آخر اینکه چه پیامی برای مردم به خصوص نسل جوان دارید؟

دست همه عزیزانم را از راه دور می فشارم و می گویم:

بیایید برای حفظ سلامتی خود لااقل از خوردن گوشت قرمز خودداری کنید و این را بدانید که یک فرد سالم می تواند از زندگی لذت ببرد نه یک فرد مریض. همچنین از شما نیز به خاطر تهیه این گزارش سپاسگذاری و قدرانی می کنم و آرزوی سلامتی برای همه هموطنانم را دارم.

گزارشی از عظیم غلامی

گفتگو با آقای احمد اکبری، نویسنده ای از اهالی فریدونکناربرچسب ها : احمد اکبری خوامخواری گیاهخواری

نوشته شده توسط میهن پرست در پنجشنبه 16 تیر 1390

نظرات ()

مطالب پیشین

نانواکناری در برابر لابی قدرت و پول
از انسان های شایسته چگونه قدردانی می شود؟
روزنامه ها و خبرگزاری های اصلاح طلب در مازندران
حضور مجدد آقای مقداد نجف نژاد در هیئت مدیره تیم استقلال
بازار داغ جگرکی ها در ماه مبارک رمضان
فریدونکنار در شبکه اجتماعی مسدود شده فیس بوک
تورم و قیمت برنج در سال جدید
از فاضلاب شهری تا دریا
گفتگو با احمد اکبری و نحوه تغذیه ایشان!
ماه رمضان و فصل برداشت محصول!
لیست کامل مطالب ارسالی


درباره وبلاگ

فریدون کنار شهری ساحلی در شمال کشور ایران (استان مازندران) است که از شمال به دریای خزر، از جنوب به آمل، از غرب به محمودآباد و از شرق به بابلسر ختم می شود.
شما در این وبلاگ می توانید هر آنچه که در مورد این سرزمین کوچک اتفاق می افتد را بخوانید و گاها بعضی از تصمیمات مهم این شهر ممکن است توسط ما گرفته شود!

www.langargah.ir

مدیر وبلاگ: میهن پرست


خبرهایی از اطراف
انتقاد مدیرعامل اسبق استقلال از تركیب هیات مدیره جدید اولیایی
مهمترین علت غرق شدگی در دریای شمال چیست؟
مجسمه ها با حداكثر حفاظت در انبار هستند!
کارگران نساجی از پاس‌کاری مسئولان خسته شده اند
آخرین تغییرات در اسامی کاندیداهای احتمالی مجلس نهم در حوزه انتخابیه مازندران
عبدالحسین مختاباد هنرمند مازنی آواز کشور : 15 سال است در ساری کنسرت ندادم
اسبهای ساری در میدان سیاست پیدا شدند!
مختاباد،صدای آرمان های ماست
فرار اسب ها از میدان ساری!
واكنش به جمع آوری مجسمه های اسب در ساری همچنان ادامه دارد

تمام لینکها
ارسال لینک


صفحات جانبی

اتاق گفتگوی لنگرگاه

دانلود آهنگ های مازندرانی - وطن

دانلود آهنگ های مازندرانی - اکبر پهلوان

دانلود آهنگ های مازندرانی - فصل کار

دانلود آهنگ های مازندرانی - لالایی (مادر)

دانلود آهنگ های مازندرانی - طیبه جان

دانلود آهنگ های مازندرانی - نوازش

دانلود آهنگ های مازندرانی - ماه تتی

دانلود آهنگ های مازندرانی - خانلر

دانلود آهنگ های مازندرانی - گوهر دنیوی 1

دانلود آهنگ های مازندرانی - گوهر دنیوی 2

دانلود آهنگ های مازندرانی - خسته تن

دانلود آهنگ های مازندرانی - نازنین

دانلود آهنگ های مازندرانی - کتولی رشیدخان

دانلود آهنگ های مازندرانی - کتولی(2)

دانلود آهنگ های مازندرانی - کتولی

دانلود آهنگ های مازندرانی - های برو های نشو

دانلود آهنگ های مازندرانی - بوم ته وسه

دانلود آهنگ های مازندرانی - بخون بخون

دانلود آهنگ های مازندرانی - آهو مونا

دانلود آهنگ های مازندرانی - کرزنی

وبلاگ های فریدونکنار در یک نگاه

دانلود موسیقی متن فیلم در حال و هوای عشق

دانلود موسیقی متن فیلم اولتیماتوم برن

دانلود موسیقی متن فیلم Troy

دانلود موسیقی متن فیلم Ghost

دانلود موسیقی متن فیلم Good Morning Vietnam

دانلود موسیقی متن فیلم Love Story

دانلود موسیقی متن فیلم A Beautiful Mind

دانلود موسیقی متن فیلم Gangs Of NewYork

دانلود موسیقی متن فیلم Charlies Angel

دانلود موسیقی متن فیلم Chicago

دانلود موسیقی متن فیلم Body Guard

دانلود موسیقی متن فیلم Top Gun

دانلود موسیقی متن فیلم Armageddon

دانلود موسیقی متن فیلم Cast Away

دانلود موسیقی متن فیلم تایتانیک

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور

فهرست آهنگ های مازندرانی برای دانلود

دانلود آهنگ های مازندرانی - وارش

دانلود آهنگ های مازندرانی - سامون

دانلود آهنگ های مازندرانی - روجا

دانلود آهنگ های مازندرانی - پاییز قصه

دانلود آهنگ های مازندرانی - نوروز خوانی

دانلود آهنگ های مازندرانی - بینجکر

دانلود آهنگ های مازندرانی - اما بینجکر

دانلود آهنگ های مازندرانی - شما مره نشناسنی

دانلود آهنگ های مازندرانی - امه لیلا

دانلود آهنگ های مازندرانی - شوپه

دانلود آهنگ های مازندرانی - لیلا باریکلا

دانلود آهنگ های مازندرانی - لاره (خوشرو)

دانلود آهنگ های مازندرانی - لاره (احمد بختیاری)

دانلود آهنگ های مازندرانی - کلک چو

دانلود آهنگ های مازندرانی - نوروزی

دانلود آهنگ های مازندرانی - بوی بهار

دانلود آهنگ های مازندرانی - بریون بزغاله

دانلود آهنگ های مازندرانی - بهار سرنوشت

دانلود آهنگ های مازندرانی - بهار آمد

دانلود آهنگ های مازندرانی - آمی دِتر

دانلود آهنگ های مازندرانی - بزن باد و ...

دانلود آهنگ های مازندرانی - ماهیگیر

دانلود آهنگ های مازندرانی - نی نوازی

دانلود آهنگ های مازندرانی - گندم سما

دانلود آهنگ های مازندرانی - لالایی گهره سری

دانلود آهنگ های مازندرانی - داد و بیداد عباس عبدی

دانلود آهنگ های مازندرانی - چوپانی خوانی

دانلود آهنگ های مازندرانی - امیری

دانلود آهنگ های مازندرانی - کشاورز

دانلود آهنگ های مازندرانی - لاره

دانلود آهنگ های مازندرانی - لالایی

دانلود آهنگ های مازندرانی - ننا دور

دانلود آهنگ های مازندرانی - چارویداری حال

دانلود آهنگ های مازندرانی - لال انه از علی اصغر رستمی

دانلود آهنگ های مازندرانی - دشت میون از اسماعیل عبدی

دانلود آهنگ های مازندرانی - گل انتظار از اسماعیل عبدی

کوچکترین لاکپشتی که تا به حال شکار کردم

هواشناسی فریدونکنار

کاربرد روزنامه ها در روزهای قبل از عید!

دانلود کتاب زن زیادی جلال آل احمد

دانلود کتاب اورازان جلال آل احمد

دانلود کتاب سه تار جلال آل احمد

آموزش کامل گرامر زبان انگلیسی 2

آموزش کامل گرامر زبان انگلیسی 1

روش های مختلف بستن کروات

گل تاریخی منچستر یونایتد!

اسامی شهدای گرانقدر فریدونکنار و حومه

کدهای مراکز آموزش نظام وظیفه - جدید

لباس محلی زنان شمال ایران

فریدونکنار و شکوفه های پرتقال

پل میلاد فریدونکنار به روایت تصویر

فریدونکنار در روزهای بعد از نشا

فریدونکنار در روزهای قبل از نشا

ساحل فریدونکنار هنگام غروب

بازار ماهی فریدونکنار

زمین دزدی در فریدونکنار

تصاویری از شهر

سرمای زیر صفر ...

رادیو گلها


اَبر برچسبها
فریدونکنار


Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by fereydonkenar

Design By : wWw.Theme-Designer.Com