تبلیغات
فریدونکنار - لنگرگاه - گفتگو با آقای احمد اکبری، نویسنده ای از اهالی فریدونکنار

صفحه نخست | آرشیو مطالب | ارتباط با ما | ایمیل مدیر | هواشناسی فریدونکنار | دانلود آهنگ های مازندرانی | RSS

.:: فریدونکنار - لنگرگاه ::.

موضوعات

لینک دوستان


 پرورش شترمرغ

شرکت فرازجم کناره
تهیه ، نصب ، راه اندازی ، تعمیر و نگهداری انواع آسانسورها و پله برقی
09119114193

کافینت کامتل
ارائه دهنده اینترنت پر سرعت
به صورت وایرلس و ای دی اس ال
01125660000
کافینت پاسارگاد
اینترنت پر سرعت را با ما تجربه کنید
به صورت وایرلس و با کیفیت بالا
01125669003

آرشیو ماهیانه
هفته چهارم اسفند 1390
هفته دوم آبان 1390
هفته چهارم مهر 1390
هفته چهارم شهریور 1390
هفته چهارم مرداد 1390
هفته دوم مرداد 1390
هفته اول مرداد 1390
هفته چهارم تیر 1390
آرشیو کامل

آمار بازدید

نویسندگان :  میهن پرست

آمار وبلاگ :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین به روز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :


پیام مدیریت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازدیدكننده گان عزیز لنگرگاه. متاسفانه به سبب مسدود شدن دامنه اصلی وبلاگ به دلایل نامعلوم، از دامنه www.langargah.ir جهت دستری به لنگرگاه استفاده نمایید . با تشکر

گفتگو با آقای احمد اکبری، نویسنده ای از اهالی فریدونکنار

مرتبط با : فرهیختگان فریدونکنار خبرهای تصویری فرهنگی

استاد احمد اکبری

لنگرگاه: در ادامه معرفی شخصیت های مهم شهر فریدونکنار، این بار به سراغ آقای احمد اکبری رفتیم. شخصی که علاوه بر زندگی متفاوتش، در زمینه فرهنگی نیز بسیار فعال است. ایشان تا کنون 14 کتاب در زمینه ها مختلف تالیف کرده اند که چند تای آن نیز به چاپ رسیده است و به همین منظور توسط رئیس جمهور وقت (آقای خاتمی) نیز مورد قدردانی قرار گرفت.

این مصاحبه که توسط اقای غلامی انجام شده است ما را بیشتر با این شخصیت آشنا می کند. از آنجایی که این گفتگو بسیار طولانی بود لذا آن را به دو قسمت تقسیم کردیم. در بخش اول این گفتگو به فعالیت های فرهنگی آقای اکبری پرداخته می شود و در مطلب بعدی قسمت دوم آن را نیز که مربوط می شود به نحوه تغذیه آقای اکبری، ارائه خواهیم داد زیرا آقای اکبری تا جای ممکن از غذاهای طبیعی و پخته نشده استفاده می کنند!
لطفا در ادامه مطلب با ما همراه باشید ...

ادامه:

آقای احمد اكبری یكی از چهره های بر جسته ادبی استان مازندران به شمار می آیند.  وی درسال 1312 درشهر بندری فریدون كنار چشم به جهان گشود كه به علت مشكلات گوناگونی چون عدم بضاعت مالی خانواده و نداشتن مجتمع آموزشی در سطح دبیرستان و عالی در آن زمان، موفق به اخذ تحصیلات عالیه نشده است اما با استعداد و نیروی پشتكاری كه در خود سراغ داشتند موفق به نگارش چهارده كتاب در زمینه های  رمان، اجتماعی و غیره شده اند. به همین منظور كفتگویی انجام دادیم با این عزیز كه توجه شما را جهت مطالعه می طلبد:

جناب آقای اکبری، اولین سئوالم این است كه در چه زمینه هائی داستان نوشتید و وقتی یك داستان را به پایان می برید چه احساسی دارید و تا كنون چند داستان نوشته اید؟

با سلام. بنده تاكنون چهارده داستان در زمینه رمان، اجتماعی، تراژدی و پلیسی جنائی نوشتم و وقتی یك داستان را به پایان می برم احساس خرسندی می كنم، چون توانسته ام یك بار دیگر خدمتی به ادب و فرهنگ كشورم كه مهد پرورش نام آورانی همچون سعدی ها، حافظ ها، خیام ها و فردوستی هاست كرده باشم و نامشان كه زینت بخش صفحات زرین ادبیات ایران است حفظ كنم.

استاد شما كه تحصیلات عالیه ندارید  چگونه توانسته اید چهارده اثر ادبی از خود بجا بگذارید؟

از تجربه افضلو من العلم دوست من، تجربه بالاتر از علم است. خوشبختانه با پشتكاری كه در خود سراغ داشته ام و دارم تصمیم گرفتم كتاب های متعددی را مطالعه كنم و بتوانم خلاءِ عدم تحصیل را با مطالعه زیاد خود پر كنم. به نظرم ذوق و استعداد كه خمیر مایه نویسندگی است ربطی به تحصیلات عالیه ندارد، البته من خود را نویسنده نمی دانم چون قلم بیار و كاغذ ببر نویسندگانِ با سابقه و گرانقدر می باشم ولی باید به اطلاعتان برسانم فردوسی كه اثر جاویدان خود (شاهنامه)را به نظم درآورد فوق لیسانس نبود و سعدی که دو اثر بر جسته (بوستان وگلستان) از خود به یادگار گذاشت دكترای ادبیات نداشت و سایر اندیشمندان و متفكرین دیگر كه ذكر نام یكایك آنها ضروری به نظر نمی رسد همه از ذوق و استعداد خدادادی بر خوردار نبودند.

ممكن است كتابهایی كه تاكنون نوشته اید را نام ببرید؟

کتاب هایی که تاکنون نوشته ام به شرح زیر است:

 زندگی پرماجرای تئودورا، زیردرخت آلبالو، فرشته ای در آتش، زن جوان و دریا، گرگها و آدمها، ماه عسل در ژنو، محاكمه انسان در محكمه حیوانات، ستون های كاغذی، وسوسه ، سال های سیاه خانسالاری، جستجو، بامداد خونین، گرگها ی گردنه و چگونه می توان بیش از یك قرن زندگی كرد، از جمله کارهای بنده می باشد.
البته همه ی داستان ها منتشر نشده و تعدادی نزد ناشر و وزارت ارشاد تحت بررسی است.احمد اکبری

احمد اکبری

احمد اکبری

احمد اکبریشما در شهرستان فریدون كنار گمنام هستید، آیا مسئولان كاری برای شما انجام داده اند؟


چون با شهرت میانه خوبی ندارم و افراد شهرت طلب را خودخواه می دانم و از طرفی انسان در گمنامی و بدور از جنجال بهتر می تواند به هدفی كه در پیش دارد جامه عمل بپوشاند، لذا چندان به این موضوع چشم داشتی ندارم.

جناب آقای اکبری، شما در نوشتن یک رمان چه اهدافی را دنبال می كنید؟

خدمت بیشتر به ادب و فرهنگ كشورم كه سابقه چند صد ساله دارد هدف عالیه ام می باشد كه امیدوارم موفق شوم.

آیا تاكنون از طرف كسی تقدیر شده اید؟

بله، یک بار از طرف آقای خاتمی، ریاست محترم جمهوری پیشین در رابطه با تألیف اولین كتاب خود (زندگی پر ماجرای تئودورا) لوحه تقدیر دریافت نمودم و بنیاد فرهنگی صلح هیروشیما در ژاپن نیز درمورد تألیف كتاب (بامداد خونین) كه از انفجار اتمی هیروشیما و ناكازاكی در ششم و نهم اوت 1945 حكایت می كند هم برایم چند كتاب و تصویر از صحنه های انفجار فرستاد و سفارت آلمان هم در رابطه با داستان (جستجو از اشپاندا تا اسكندره) چند كتاب همراه با نامه و لوح  قدردانی فرستاده اند.

چه پیشنهادی برای جوانان و نوجوانان دارید؟

به همه جوانان عزیز هموطنم پیشنهاد می كنم كه واژه غیر ممكن ، نمی شود و نخواهد شد را از فرهنگ كلامی خود حذف كنند و از شكست هم هراسی نداشته باشند.

در این خصوص آلمانی ها ضرب المثلی دارندكه می گوید: غیر ممكن همان غیر ممكن است چونكه همه چیز ممكن است، دیگر اینكه شكست آغاز غم انگیز زندگی نیست بلكه پایان آن خواهد بود چون راه موفقیت زندگی را هموار خواهد كرد و ما هم درتاریخ مان نیز تیمور لنگ را با آن قدرت جهان گیرش داریم كه می كفت: بی اعتنایی به شكست را از موری آموختم كه پای ملخی را چندین باراز پای دیوار به بالا می برد و در نیمه راه پای ملخ  بر زمین می افتاد و مورچه هر بار به زمین بر می گشت و آنرا به بالا می برد و تیمور كه از دشمن گریخته بود و به گوشه دیوار پناه برده بود و صحنه را نظاره می كرد با خود گفت : پس من چرا باید از یكبار شكست بترسم و به بیغوله پناه ببرم و در نتیجه برخواست و عزم خود را جزم كرد و از كشته، پشته ساخت و جوی خون به راه انداخت!

آقای اکبری، نظر شما در مورد آموزش و پرورش چیست؟

به طور كلی نحوه تدریس و آموزش ابتدائی درسطح كشور نسبت به دوره ما پیشرفت زیادی داشته و سطح معلومات نو آموزان امروز از دانش آموزان پنجاه سال پیش بیشتر شده است زیرا یك نوآموز، امروز پنجاه درصد معلومات درسی را در مرحله آمادگی و پیش دبستانی می آموزدكه در دوره ما وجود نداشت. امروزه ترس دانش آموزان از مدرسه و معلم نیز كمتر شده كه این باعث ایجاد برقراری رابطه ای صمیمی تر و به نوبه خود بهبود آموزش می شود.

اما به نظرم سطح معلومات دبیرستانی ها و دانشجویان افت شدیدی پیدا كرده است زیرا مسئولان محترم جهت اشتغال  به كار از آنان فقط مدرك می خواهند و معلومات و استعدادشان چندان مد نظر نیست و از این رو دانشجویان فقط درصدد بدست آوردن مدرك هستند نه كسب معلومات.

نظر شما در مورد گرایش جوانان به اعتیاد چیست؟ و چگونه یك جوان به اعتیاد كشیده می شود و چه راهكارهایی برای ترك اعتیاد وجود دارد؟

یكی از تألیفات بنده بنام گرگها و آدما در همین زمینه می باشد كه در مورد گرایش جوانان به اعتیاد و چگونگی رفتار و برخورد با آنها پرداخته ام كه مطالعه آن برای جوانان خالی از لطف نیست.

و سئوال آخر اینكه شما نسبت به مسئولان كشور در مورد بیكاری جوانان و جذب آنان چه نظری دارید؟

پیشنهاد بنده به مسئولان محترم این است كه چون جوانان ما سازندگان كشور به حساب می آیند و پیشرفت  مملكت در قدرت بازوان و افكار و اندیشه آنان نهفته است، پس نباید مانند آب هرز به باطلاق ها سرازیر شوند. خوشبختانه ما در كشور پهناور مان زمین های مستعد برای هر نو كشت و زرع فراوان داریم كه با آن می شود هم جوانان بیكار را به كار گمارد و هم كشور را به سمت خودكفایی سوق داد.

و این بود پایان قسمت اول گزارش که باید از آقای غلامی به خاطر تهیه آن کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم. البته این نکته فراموش نشود که این تصاویر مربوط می شود به چندین روز قبل که در منزل استاد اکبری به ثبت رسیده است. در ضمن در مطلب بعدی شما ادامه گزارش را خواهید خواند.
برچسب ها : احمد اکبری

نوشته شده توسط میهن پرست در دوشنبه 9 خرداد 1390

نظرات ()

مطالب پیشین

نانواکناری در برابر لابی قدرت و پول
از انسان های شایسته چگونه قدردانی می شود؟
روزنامه ها و خبرگزاری های اصلاح طلب در مازندران
حضور مجدد آقای مقداد نجف نژاد در هیئت مدیره تیم استقلال
بازار داغ جگرکی ها در ماه مبارک رمضان
فریدونکنار در شبکه اجتماعی مسدود شده فیس بوک
تورم و قیمت برنج در سال جدید
از فاضلاب شهری تا دریا
گفتگو با احمد اکبری و نحوه تغذیه ایشان!
ماه رمضان و فصل برداشت محصول!
لیست کامل مطالب ارسالی


درباره وبلاگ

فریدون کنار شهری ساحلی در شمال کشور ایران (استان مازندران) است که از شمال به دریای خزر، از جنوب به آمل، از غرب به محمودآباد و از شرق به بابلسر ختم می شود.
شما در این وبلاگ می توانید هر آنچه که در مورد این سرزمین کوچک اتفاق می افتد را بخوانید و گاها بعضی از تصمیمات مهم این شهر ممکن است توسط ما گرفته شود!

www.langargah.ir

مدیر وبلاگ: میهن پرست


خبرهایی از اطراف
انتقاد مدیرعامل اسبق استقلال از تركیب هیات مدیره جدید اولیایی
مهمترین علت غرق شدگی در دریای شمال چیست؟
مجسمه ها با حداكثر حفاظت در انبار هستند!
کارگران نساجی از پاس‌کاری مسئولان خسته شده اند
آخرین تغییرات در اسامی کاندیداهای احتمالی مجلس نهم در حوزه انتخابیه مازندران
عبدالحسین مختاباد هنرمند مازنی آواز کشور : 15 سال است در ساری کنسرت ندادم
اسبهای ساری در میدان سیاست پیدا شدند!
مختاباد،صدای آرمان های ماست
فرار اسب ها از میدان ساری!
واكنش به جمع آوری مجسمه های اسب در ساری همچنان ادامه دارد

تمام لینکها
ارسال لینک


صفحات جانبی

اتاق گفتگوی لنگرگاه

دانلود آهنگ های مازندرانی - وطن

دانلود آهنگ های مازندرانی - اکبر پهلوان

دانلود آهنگ های مازندرانی - فصل کار

دانلود آهنگ های مازندرانی - لالایی (مادر)

دانلود آهنگ های مازندرانی - طیبه جان

دانلود آهنگ های مازندرانی - نوازش

دانلود آهنگ های مازندرانی - ماه تتی

دانلود آهنگ های مازندرانی - خانلر

دانلود آهنگ های مازندرانی - گوهر دنیوی 1

دانلود آهنگ های مازندرانی - گوهر دنیوی 2

دانلود آهنگ های مازندرانی - خسته تن

دانلود آهنگ های مازندرانی - نازنین

دانلود آهنگ های مازندرانی - کتولی رشیدخان

دانلود آهنگ های مازندرانی - کتولی(2)

دانلود آهنگ های مازندرانی - کتولی

دانلود آهنگ های مازندرانی - های برو های نشو

دانلود آهنگ های مازندرانی - بوم ته وسه

دانلود آهنگ های مازندرانی - بخون بخون

دانلود آهنگ های مازندرانی - آهو مونا

دانلود آهنگ های مازندرانی - کرزنی

وبلاگ های فریدونکنار در یک نگاه

دانلود موسیقی متن فیلم در حال و هوای عشق

دانلود موسیقی متن فیلم اولتیماتوم برن

دانلود موسیقی متن فیلم Troy

دانلود موسیقی متن فیلم Ghost

دانلود موسیقی متن فیلم Good Morning Vietnam

دانلود موسیقی متن فیلم Love Story

دانلود موسیقی متن فیلم A Beautiful Mind

دانلود موسیقی متن فیلم Gangs Of NewYork

دانلود موسیقی متن فیلم Charlies Angel

دانلود موسیقی متن فیلم Chicago

دانلود موسیقی متن فیلم Body Guard

دانلود موسیقی متن فیلم Top Gun

دانلود موسیقی متن فیلم Armageddon

دانلود موسیقی متن فیلم Cast Away

دانلود موسیقی متن فیلم تایتانیک

دانلود موسیقی متن فیلم گلادیاتور

فهرست آهنگ های مازندرانی برای دانلود

دانلود آهنگ های مازندرانی - وارش

دانلود آهنگ های مازندرانی - سامون

دانلود آهنگ های مازندرانی - روجا

دانلود آهنگ های مازندرانی - پاییز قصه

دانلود آهنگ های مازندرانی - نوروز خوانی

دانلود آهنگ های مازندرانی - بینجکر

دانلود آهنگ های مازندرانی - اما بینجکر

دانلود آهنگ های مازندرانی - شما مره نشناسنی

دانلود آهنگ های مازندرانی - امه لیلا

دانلود آهنگ های مازندرانی - شوپه

دانلود آهنگ های مازندرانی - لیلا باریکلا

دانلود آهنگ های مازندرانی - لاره (خوشرو)

دانلود آهنگ های مازندرانی - لاره (احمد بختیاری)

دانلود آهنگ های مازندرانی - کلک چو

دانلود آهنگ های مازندرانی - نوروزی

دانلود آهنگ های مازندرانی - بوی بهار

دانلود آهنگ های مازندرانی - بریون بزغاله

دانلود آهنگ های مازندرانی - بهار سرنوشت

دانلود آهنگ های مازندرانی - بهار آمد

دانلود آهنگ های مازندرانی - آمی دِتر

دانلود آهنگ های مازندرانی - بزن باد و ...

دانلود آهنگ های مازندرانی - ماهیگیر

دانلود آهنگ های مازندرانی - نی نوازی

دانلود آهنگ های مازندرانی - گندم سما

دانلود آهنگ های مازندرانی - لالایی گهره سری

دانلود آهنگ های مازندرانی - داد و بیداد عباس عبدی

دانلود آهنگ های مازندرانی - چوپانی خوانی

دانلود آهنگ های مازندرانی - امیری

دانلود آهنگ های مازندرانی - کشاورز

دانلود آهنگ های مازندرانی - لاره

دانلود آهنگ های مازندرانی - لالایی

دانلود آهنگ های مازندرانی - ننا دور

دانلود آهنگ های مازندرانی - چارویداری حال

دانلود آهنگ های مازندرانی - لال انه از علی اصغر رستمی

دانلود آهنگ های مازندرانی - دشت میون از اسماعیل عبدی

دانلود آهنگ های مازندرانی - گل انتظار از اسماعیل عبدی

کوچکترین لاکپشتی که تا به حال شکار کردم

هواشناسی فریدونکنار

کاربرد روزنامه ها در روزهای قبل از عید!

دانلود کتاب زن زیادی جلال آل احمد

دانلود کتاب اورازان جلال آل احمد

دانلود کتاب سه تار جلال آل احمد

آموزش کامل گرامر زبان انگلیسی 2

آموزش کامل گرامر زبان انگلیسی 1

روش های مختلف بستن کروات

گل تاریخی منچستر یونایتد!

اسامی شهدای گرانقدر فریدونکنار و حومه

کدهای مراکز آموزش نظام وظیفه - جدید

لباس محلی زنان شمال ایران

فریدونکنار و شکوفه های پرتقال

پل میلاد فریدونکنار به روایت تصویر

فریدونکنار در روزهای بعد از نشا

فریدونکنار در روزهای قبل از نشا

ساحل فریدونکنار هنگام غروب

بازار ماهی فریدونکنار

زمین دزدی در فریدونکنار

تصاویری از شهر

سرمای زیر صفر ...

رادیو گلها


اَبر برچسبها
فریدونکنار


Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by fereydonkenar

Design By : wWw.Theme-Designer.Com